News - The Outer Worlds w planie wydawniczym firmy Cenega

Warszawa, 10.06.2019Cenega z przyjemnością informuje, że do planu wydawniczego firmy trafiła pierwszoosobowa gra RPG science fiction od Private Division oraz Obsidian EntertainmentThe Outer Worlds. Tytuł będzie dostępny 25 października w angielskiej wersji językowej na konsole PlayStation®4 i Xbox One. Gra w wersji na komputery osobiste dostępna będzie w dystrybucji cyfrowej.

Kultowi twórcy gier RPG, Obsidian Entertainment, przedstawiają grę The Outer Worlds – mroczną i błyskotliwą grę fabularną, o której przebiegu decyduje sam gracz. Akcja gry toczy się w kolonii na odległych rubieżach galaktyki, gdzie zaczyna być odczuwalny chłodny, silny uścisk korporacyjnej biurokracji. Nieznajomy przybysz - ty, czyli postać, którą zdecydujesz się być - określi, w jaki sposób rozwinie się ta historia. Twoje wybory wpłyną na przebieg wydarzeń, a także na postępy twojej postaci, historie towarzyszy i scenariusze zakończenia gry.

„Kiedy okazało się, że umowa zobowiązuje mnie do współpracy z Leonardem, wspólnie zdecydowaliśmy się stworzyć grę, o której zawsze myśleliśmy” powiedział Tim Cain, współreżyser gry w Obsidian. „Grę, w której ważne są wybory gracza, która pozwala podejść do każdej sytuacji tak, jak chcemy. Bo to nasza historia. Szczególnie, że nie wiemy, jak zmusić graczy, aby grali tak, jak my tego chcemy. Jeszcze nie wiemy”.

The Outer Worlds przedstawia mnóstwo opcji do wyboru podczas gry. Choć gracz ma do dyspozycji cały arsenał broni science-fiction, do walki w zwarciu i na dystansie, może też rozwiązywać problemy starą, dobrą sztuką dyplomacji, a nawet wysyłać delegacje liderów do swoich towarzyszy.

„Żarty na bok” stwierdził Leonard Boyarsky, współreżyser w Obsidian. „Tim jest naprawdę zaszczycony, mogąc znów ze mną pracować, i to nad grą, w której pojawia się nie tylko fabuła, o której decyduje gracz, ale w której stworzyliśmy cały nowy wszechświat, ciekawy do odkrycia przez graczy. To głębia, humor i mnóstwo akcji”.

„Obsidian ma na koncie mnóstwo wyjątkowych gier RPG dla jednego gracza” powiedział Allen Murray, wiceprezes produkcji. „The Outer Worlds to gra przepełniona duchem Obsidiana, pełna mrocznego humoru, interesujących postaci i wyborów dokonywanych przez gracza”.

Obejrzyj zwiastun The Outer Worlds z E3.
Zamów grę The Outer Worlds w przedsprzedaży.
Sprawdź oficjalny key art.

Więcej o grze The Outer Worlds:

The Outer Worlds to nowe, solowe, pierwszoosobowe RPG science fiction autorstwa Obsidian Entertainment i Private Division.

W The Outer Worlds twoja postać budzi się z hibernacji na statku kolonizacyjnym, który zaginął w drodze na Halcyon, najodleglejszą ziemską kolonię, położoną na obrzeżach galaktyki. W ten sposób trafiasz w sam środek wielkiego spisku mającego na celu zniszczenie Halcyonu. W trakcie gry eksplorujesz najodleglejsze zakamarki kosmosu i spotykasz rozmaite walczące o władzę frakcje. To, jaką rolę zdecydujesz się tu odegrać, wskaże kierunek rozwoju wydarzeń. Staniesz się nieplanowaną zmienną w korporacyjnym równaniu mającym zdecydować o losach kolonii.

Cechy gry The Outer Worlds:

  • RPG z fabułą określaną przez decyzje gracza: Zgodnie z tradycją, do której przyzwyczaił nas Obsidian, rozwój rozgrywki w The Outer Worlds zależy wyłącznie od ciebie. Twoje decyzje wpływają nie tylko na przebieg fabuły, lecz także na twoją postać, historie twoich towarzyszy i zakończenie gry.
  • Możesz mieć słabe punkty. I to dobrze: Nowością w The Outer Worlds jest koncepcja słabych punktów. Wiarygodni bohaterowie posiadają wady, z którymi muszą się zmagać. System gry śledzi twoją rozgrywkę i analizuje, z czym nie radzisz sobie najlepiej. Wciąż atakują cię raptidony? Wybranie słabego punktu „raptifobia” spowoduje, że podczas walki z tymi istotami twoja sprawność będzie obniżona, w zamian jednak otrzymasz natychmiast dodatkowy atut dla swojej postaci. Ta opcjonalna mechanika w grze pozwala ci stworzyć podczas eksploracji Halcyonu dokładnie taką postać, jaką chcesz.
  • Poprowadź swoich towarzyszy: Podczas swojej podróży przez najodleglejszą z kolonii poznasz szereg postaci, które zechcą dołączyć do twojej załogi. Każda z nich posiada własne umiejętności, zadania, motywacje i ideały. Od ciebie zależy, czy pomożesz im osiągnąć ich cele, czy też wykorzystasz ich jedynie do realizacji własnych planów.
  • Eksploruj korporacyjną kolonię: Halcyon to kolonia na skraju galaktyki będąca własnością korporacji i sterowana przez jej zarząd. Kontroluje on wszystko... poza kosmicznymi potworami, które pozostały po nie do końca udanym projekcie terraformacji dwóch planet układu. Znajdź swój statek, skompletuj załogę i odkrywaj osiedla, stacje kosmiczne oraz inne fascynujące miejsca w Halcyonie.


10.06.2019
 


powrót
 
 
 
 

Nadchodzące tytuły

 
 

Najnowsze tytuły