News - Gra Resident Evil 4 już w sprzedaży

Warszawa, 24.03.2023Cenega, oficjalny partner firmy Capcom z przyjemnością informuje, że w sprzedaży dostępna jest już gra Resident Evil 4. Tytuł w wersji pudełkowej ukazał się na konsole PlayStation 5, PlayStation 4 oraz Xbox Series X w angielskiej wersji językowej. Resident Evil 4 zachowuje esencję pierwotnej wersji gry, a jednocześnie wykorzystuje autorski silnik RE Engine firmy Capcom, aby zapewnić unowocześnioną rozgrywkę, opowiedzianą na nowo fabułę i niezwykle szczegółową grafikę.

 

 

Premierowy zwiastun gry dostępny jest pod tym linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=j5Xv2lM9wes

 

 

Resident Evil 4 przedstawia losy Leona S. Kennedyego sześć lat po jego piekielnych doświadczeniach w katastrofie biologicznej w Raccoon City. Jego niezrównana determinacja sprawiła, że został zatrudniony jako agent podlegający bezpośrednio prezydentowi Stanów Zjednoczonych. Doświadczony w wielu misjach, Leon zostaje wysłany, aby uratować Ashley Graham - niedawno porwaną córkę prezydenta. Bohater podąża tropem porywaczy aż do ustronnej europejskiej wioski, jednak po nawiązaniu pierwszego kontaktu odkrywa, że miejscową ludność całkowicie opanowało szaleństwo.

 

 

Podczas ucieczki Leon i Ashley muszą przebijać się przez wiele niebezpiecznych obszarów kontrolowanych przez kult Los Iluminados. Po opuszczeniu wioski, droga poprowadzi ich przez starożytny zamek, zniszczone kopalnie i wiele innych miejsc. Każdy krok przybliży ich do nowych niebezpieczeństw, takich jak zainfekowani mieszkańcy wioski, obłąkani kultyści oraz podstępni wrogowie, którzy zostali wzmocnieni przez pasożyta Las Plagas. Leon i Ashley muszą pokonać wszystko co stanie im na drodze, jednocześnie rozszyfrowując tajemnice ukrytych mechanizmów, zagadek i sekretów rozsianych po okolicy. Ponadto gracze, którzy zechcą spełniać zachcianki enigmatycznego sprzedawcy, opóźniając w ten sposób swoją ucieczkę, będą mogli liczyć na dostęp do wyjątkowych nagród w zamian za wykonanie zleconych przez niego zadań.

 

 

Oprócz pogłębienia charakterów postaci oraz relacji pomiędzy nimi w Resident Evil 4, zespół deweloperów wykorzystał również szereg nowoczesnych technik w projektowaniu gier wideo, jak również najnowocześniejszą grafikę, aby zarówno wiernie odtworzyć wizję oryginalnej produkcji, jak i pogłębić doświadczenie graczy płynące z rozgrywki. Zarażeni Ganado mają nowe sposoby atakowania, ścigania i oskrzydlania Leona z oszałamiającą szybkością i wściekłością. Idąc po cienkiej jak brzytwa linii pomiędzy przetrwaniem, a śmiercią Leon wykorzysta zarówno bogaty arsenał broni jak i nowe umiejętności w walce, takie jak skradanie się, zdolność parowania ataków wroga i zadawanie ciosów kończących nożem. Zmiany w rozgrywce to także nacisk na wybory gracza. Oprócz możliwości kupowania, sprzedawania i ulepszania broni, Leon będzie mógł również dostosować swoją aktówkę. Poza zwiększeniem ilości miejsca do przechowywania, Leon będzie mógł również zmienić jej kolor i przyczepić do niej do trzech talizmanów, które zapewnią małe bonusy w grze, na przykład zwiększone leczenie.24.03.2023
 


powrót
 
 
 
 

Nadchodzące tytuły

 
 

Najnowsze tytuły