King’s Bounty: Legenda to gra, która była pierwowzorem dla serii Heroes of Might and Magic. Teraz powraca w całkowicie nowej odsłonie! I z pewnością zyska ogromne grono fanów.

King’s Bounty: Legenda to niesamowicie rozbudowany tytuł, który łączy w sobie wiele różnych gatunków gier. Na pierwszy plan wysuwają się jednak elementy strategiczne i cRPG. Zabawa w grze podzielona została na dwa różne tryby. Zwiedzanie świata odbywa się w czasie rzeczywistym, natomiast bitwy toczą się w systemie turowym na planszy podzielonej na kilkadziesiąt heksów.

Akcja King’s Bounty: Legenda została osadzona w krainie fantasy. W całej rozgrywce niezwykle wciągający jest wątek fabularny. Bardzo istotne są również wykonywane przez naszą postać zadania. Podobnie jak w innych grach można podzielić je na podstawowe oraz dodatkowe. Te pierwsze są oczywiście obowiązkowe. Jeszcze przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki. Musisz stworzyć własną postać. W tym przypadku należy wybrać pomiędzy trzema dostępnymi bohaterami – wojownikiem, paladynem lub magiem. Decyzja ta jest kluczowa dla całości rozgrywki, wpływa bowiem nie tylko na styl zabawy, ale i sposób rozwoju poszczególnych umiejętności danej postaci.

Świat w King’s Bounty: Legenda jest niesamowicie dopracowany graficznie i jednocześnie bardzo rozległy. Będziesz miał możliwość eksplorowania mapy na kilku płaszczyznach, oprócz powierzchni możesz również zwiedzać np. rozległe lochy.

Plansze na których przyjdzie ci stoczyć bitwy są ogromne, także będziesz miał niespotykaną dotąd swobodę w działaniu.